Historie kapely

 Jednoho podzimního dne, léta páně 2005, se potkali dva staří kamarádi Ivoš a Pepa (FiSh). Po krátkém dialogu se domluvili na první společnou zkoušku v místní Základní umělecké škole, kterou zajistil Ivoš. Měli jsme přístup (zdarma!) ke krásnému sálu, kde se jinak konají koncerty místních žáků……Vybavení jednou španělkou, stojanem (ovšem ne na mikrofon, ale na noty….) a mikrofonem asi za 70,-Kč z Tesca, bicími s jedním přechodem, kde místo blány byla trocha izolepy, a konečně vypůjčeným 15Watovým kombem bez efektu, jsme začali naše hraní (nebo něco v tom smyslu…).

Po čase přivedl Fish k budově ZUŠ dalšího zjeva, který držel v ruce starou dobrou basu  ) Poněvadž jsme měli k dispozici starýJznačky Jolana. (Marťas, má ji doposud  mixák značky Tesla, k tomu 2x100Watové Delicie a Fish někde vyhrabal elektrickou kytaru typu Jantar, začala doposud nepojmenovaná kapela hrát (ne)poslouchatelnou hudbu……

Byl zde akorát problém, kde sehnat bubeníka, který dodá ten správný zvuk......Shodou okolností chodil nynější bubeník,v té době ještě bezejmenné kapely,do školy s FiShem, takže po tomto zjištění už nebyl problém se zeptat.......A to už stojí před dveřmi ZUŠ zatím poslední člen kapely, bubeník s přezdívkou Johny...V tomto pořadí se také kapela uchýlila do nové zkušebny místních Vodáků (ZUŠ už pro ni nebyla dostatečně flexibilní), jehož členem je Fish a který také zkušebnu zařídil.... Poněvadž si FiSh koupil novou kytaru, Johny měl nové bicí a Marťas starou Jolanu, tak to Ivošovi nedalo,a náhle se na zkoušce objevil s kytarou zcela novou (i když mu ostatní členové kapely kvůli ní neustále nadávají). Stroje nakoupeny, střecha nad hlavou taky byla, naše kapela stále ještě nepojmenovaná a vlastně ani stylově nezařazená se řítí kupředu, zpátky ni krok..:-)

Zpívají všichni, Fish má hlavní hlas, něco zpívá Marťas a Ivoš dělá druhý hlasy....Poněvadž přes zimu se ve vodácké boudě nedalo hrát a struny praskali mrazem, domluvili si členové nynější zkušebnu v místním kulturním domě vybavenou (až na ty podlahy) vcelku slušně (samozřejmě má i topení....:-)). Zde také vznikl název kapely „FUST“, konkrétně to vymyslel Marťas+Fish.(mj.Johny chtěl název pro naši kapelu „Orchestr Lukina Fletlenda“ nebo tak něco, ale pro tento název hlasoval akorát Ivoš, takže po dlouhých hodinách tvrdých bojů nakonec vyhrál název FuSt...)

Ještě neuškodí říci, že styl,který „FuSťáci“ hrají,je punk-rock a prozatím hrají jen songy od známých kapel jako Green Day, Simple Plan, Sugercult apod. Jelikož to ale FuSty přestává bavit, pustili se do vlastní tvorby .

Rok 2008

Ve zkratce: Po dvou letech nás přestalo bavit přehrávat bezduše písničky cizích známých kapel, a tak jsme se pustili do vlastní tvorby. Do konce roku 2007 se nám podařilo složit 6 písniček, které jsme v naší zkušebně nahráli a vydali je na našem prvním demu.

Začíná rok 2008 a my se rozhodli trochu víc zviditelnit až v daleké Praze. Nicméně ne moc úspěšně.

Poté ale přichází personální změna. A to ta, že od nás po 2 a půl letech odchází kytarista Ivoš. Nyní tedy působíme ve trojčlené formaci, ale současně hledáme i náhradu na post kytaristy.

Duben 2008

Po týdnech zkoušení jsme odehráli první koncert s novým kytaristou Vítkem Ševčíkem. Tímto krokem se kapela oživuje a dostává nový impuls k hraní.

Říjen 2008

A je to tu! Od července pozvolna začala příprava nové desky. Prázdniny ale zhatily usilovnou práci, jelikož jsme se rozutekli do všemožných koutů světa nasbírat nové zážitky. Po prázdninách ale vše vypuklo naplno. V současné době přišla sice menší pauza od koncertování, ale díky tomu je více času na tvorbu a proto je už připravených 5 tracků, jeden lepší než druhý! Pár dalších je už v přípravě, tak se můžete těšit na porci slušné hudby a nejspíš i více hudby, než na demu! Smělý plán na dobu, kdy by mohla deska vyjít, je předběžně stanovena na prosinec 2008 - únor 2009. Do té doby nás můžete podpořit třeba vzkazem, nebo nějakou lahvinkou zanechanou na baru u Vašíka (samozřejmě říct, že je to pro nás!!!). To se potom tvoří hned jináč :-). 

 

Rok 2009

 

Duben 2009

V březnu 2009 přichází nečekané oznámení, že se Martin rozhodl kapelu opustit, což zbytek kapely trochu zaskočilo. Před námi byly 3 domluvené koncerty, ale Martin se k tomu postavil férově a symbolicky se s námi i fanoušky rozloučil koncertem doma v Bítýšce. V tu chvíli začalo hledání náhrady. Naštěstí to netrvalo dlouho a našli jsme alespoň záskok na jeden zajímavej koncertík ve Veverských Knínicích. To už ale probíhalo jednání s Tomášem Hrbáčkem a dopadlo velmi dobře. Výsledkem je to, že se stává v půlce května 2009 oficiálně členem kapely FuSt. Samozřejmě přináší mnoho nabytých zkušeností z předešlých účinkování v různých kapelách. A tím končí naše poézie, zlo zůstává, dobro žije.

Pokračování:

Tom se v kapele zabydlil velice brzo a velice brzo se sžil s ostatními členy. Některé novinky kapele prospěly, zejména jeho specifické basové linky a smysl pro humor, některé věci, které s ním přišly naopak, kapela již znala (pivo, rum)...ale taky prospěly. Co ale kapele prospělo nejvíc je to, že se vesele skládaly nové songy a velice brzy se začalo mluvit o nahrávání. To se nakonec uskutečnilo na pozdim onoho roku a kapela přidala své druhé dlouhohrající album. A protože už všichni věděli, že za dva roky od nahrávání Justin Bieber sepíše a vydá ve svých sedmnácti letech svoje vzpomínky, rozhodla se kapela inspirovat právě v tomto budoucím faktu a album pojmenovala Best of. Toliko krátce ze zbytku roku 2009, více si toho už nikdo nepamatuje, zejména pro četnost zkoušek (hospoda je hned pod zkušebnou).

 

Rok 2010

Rok 2010 začíná přesně tam, kde skončil rok 2009, tedy dokončování prací na albu, které mělo vyjít na vánoce. Nakonec ale vyšlo až po velikonocích. Tento rok se také zajíždí do daleké Práhé na soutěž SKUTEČNÁ LIGA, výsledek nebyl sice nic moc, ale zato cesta stála za to (viz fotogalérie). Vzhledem k tomu, že se neřešily ani personální změny v kapele, tak ani není moc o čem psát. Za zmínku ale jistě stojí cesta na narozeniny Filipa Blažka, trasu, kterou by bežný občan vážil půl hodiny..no i ten největší debil na zeměkouli by tam byl maximálně za třičtvrtě hodiny, jela kapela vybavena navigací dvě a půl hodiny. Dle zpětného mapování jsme se motali v bludném kruhu a jako vrchol absurdity nás navigace navedla krz kukuřičné pole na jakousi betonovou panelku (tím nemyslím D1). Toliko krátká zmínka o této vyjímečné akci, další exotika potom nastala až těsně před vánoci, kdy kapela zahrála unplugged. Koncert to byl jedinečný a v pohodové atmosféře, kdybyste někdo chtěl záznam, za malou úplatu jej můžeme zveřejnit.

 

Rok 2011

Do roku 2011 kapela vkročila s předsevzetím, že začne víc zkoušet a složí ještě víc songů než doposud. Zatím se mně nechce nic dalšího vymejšlet, ono se toho zas tak moc neudálo a rok 2011 kolektivně shrneme výroční zprávou za cca měsíc. nebo nějak tak prostě. Jinak Víťa si pořídil fakt hustou novou kytaru a Pepa fakt hustej odpuzovač hlodavců (jakási modrá krabička co mu leží na podlaze a jde krz ní kábl)